نشست علمی «روش شناسی فقهی-اجتهادی؛ به مثابه گفتمانی برای تقریب مذاهب»

۲۱ آبان ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۵ کد : ۱۲۴۹ اخبار
تعداد بازدید:۶۷
دومین جلسه از سلسله نشست‌های علمی-اقتراحی با عنوان روش‌شناسی فقهی-اجتهادی؛ به مثابه گفتمانی برای تقریب مذاهب در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۹ با حضور اساتید محترم حوزه و دانشگاه و همچنین حضور معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید مطهری، جناب آقای فروغی، برگزار گردید.
نشست علمی «روش شناسی فقهی-اجتهادی؛ به مثابه گفتمانی برای تقریب مذاهب»

دانشگاه شهید مطهری واحد زاهدان از سال گذشته در راستای تقویت بنیه علمی و پژوهشی در استان و تولید علوم انسانی اسلامی و تمدن سازی نوین اسلامی که از منویات امامین انقلاب تولیت معزز مدرسه‌عالی و دانشگاه شهید مطهری حضرت آیت‌الله امامی کاشانی (دام‌ظله العالی) می‌باشد، اقدام به برگزاری سلسله جلسات تخصصی اقتراحی به‌منظور گفتمان سازی در حوزه علوم انسانی اسلامی نموده و از صاحب‌نظران داخل و خارج از استان در این زمینه با رویکردی به حل معضلات استان دعوت به عمل‌آورده است.
جلسه نخست آن‌که در حوزه فقه و حقوق جزا تحت عنوان نقد و بررسی طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ برگزار شد اقبال انبوه و باشکوه دانشجویان طلاب و به‌ویژه اساتید محترم روبرو شد.
اینک خداوند را شاکریم که توفیق برگزاری دومین جلسه از سلسله نشست‌های مزبور را به مناسبت هفته وحدت عطا فرمود. این جلسه با موضوعی نو و به‌روز باهدف حل چالش‌های جهان اسلام و گفتمان سازی وحدت و تقریب با عنوان روش‌شناسی فقهی اجتهادی به‌مثابه گفتمانی برای تقریب مذاهب در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد.

 

کلید واژه ها: همایش‌ها تقریب مذاهب دانشگاه شهید مطهری زاهدان