آغاز ثبت‌نام اساتید، دانشجویان و طلاب برای دریافت اینترنت رایگان

۰۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۹ اخبار اطلاعیه
تعداد بازدید:۱۸۵

با توجه به آغاز سال تحصیلی به اساتید، دانشجویان و طلاب اینترنت رایگان ارائه می‌شود.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برای حمایت از تداوم برگزاری آموزش‌های مجازی، همانند سال گذشته بسته‌های اینترنت رایگان را برای همه اساتید، دانشجویان و طلاب در نظر گرفته است.
همه اساتید و دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ و قبل از آن می‌توانند برای دریافت بسته هدیه اینترنت رایگان و اطلاعات بیشتر، از امروز (چهارشنبه ۷ مهرماه) به سامانه ictgifts.ir مراجعه کنند و با کد ملی و شماره تلفن همراه خود فرآیند ثبت‌نام را انجام دهند.
با توجه به اینکه فقط یک‌بار امکان نام‌نویسی در سامانه وجود دارد و شماره تلفن همراه نیز باید تحت مالکیت فرد ثبت‌نام کننده باشد، بنابراین متقاضیان در درج اطلاعات مربوط به خود دقت کافی را داشته باشند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، اطلاعات نهایی در اختیار اپراتورها قرار می‌گیرد تا بسته هدیه به‌حساب‌ کاربران افزوده شود.
مهلت ثبت‌نام در سامانه ۷ روز است و با توجه به تعداد بالای دانشجویان، طلاب و اساتید، نام‌نویسی در سه روز ابتدایی بر اساس رقم‌های آخر کد ملی انجام می‌شود، اما در چهار روز بعدی تا پایان اتمام مهلت، محدودیتی در کد ملی برای مشمولان وجود ندارد.

چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - فقط کدهای ملی با رقم آخر ۰ و ۱ و ۲

پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - فقط کدهای ملی با رقم آخر ۳ و ۴ و ۵

جمعه ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - فقط کدهای ملی با رقم آخر ۶ و ۷ و ۸ و ۹

از روز شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ تا پایان مهلت ثبت‌نام امکان ثبت‌نام برای کلیه اساتید، طلاب و دانشجویان
حجم بسته اینترنت هدیه رایگان  اساتید ۶۰ گیگابایت و دانشجویان و طلاب ۳۰ گیگابایت در نظر گرفته‌شده است که با اعتبار مصرف ۶ ماهه به ثبت‌نام‌شدگان ارائه می‌شود. در این طرح امکان فعال‌سازی و دریافت این بسته‌ها بر روی تلفن همراه و یا تلفن ثابت (ADSL) متقاضیان پیش‌بینی شده است.
با توجه به اینکه ممکن است، اطلاعات دریافتی مربوط به اساتید و دانشجویان و طلاب کامل نباشد یا ثبت‌نام دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه‌ها هنوز انجام نشده باشد، به همین منظور امکان ثبت اعتراض برای همه مشمولانی که کد ملی آن‌ها در سامانه وجود ندارد، پیش‌بینی شده است تا پس از تأیید نهادهای متولی، بسته اینترنت به ایشان نیز اختصاص یابد.